Co vše je fyzioterapie
aneb Co Vám můžeme nabídnout?

Rekondiční masáže

...napomáhají prokrvení a látkové výměně ve svalech. Využívají se tak pro regeneraci a zlepšení fyzického i psychického stavu organismu a pro uvolnění blokád zapřičiněných neúměrnou zátěží, špatným pohybem nebo doskokem.

Momentálně pro koně i psy na cestě k doporučrnému terapeutovi (provádím prozatím preventivní ošetření jedinců, kteří nejeví známky problému - s komplikacemi prosím kontaktujte kolegy DoTh).

Dornova metoda pro zvířata

...jemná manuální terapie, která za pomoci opětovného usazování kloubů do správné fyziologické pozice umožňuje uvolnění a snižuje tak bolestivost pohybu. Při preventivním ošetření je možno předejít potížím díky včasné nápravě zpočátku třeba jen neznatelného problému.

Kondiční cvičení na balančních pomůckách

...pomáhá aktivovat tzv. hluboký stabilizační systém - krátké hluboko uložené svaly, které mají na starosti správné držení těla.

Bazální stimulace®

...umožňuje díky speciální velmi jemné formě doteku nastartovat pejska po psychické či fyzické stránce ke spolupráci a dalším pokrokům. Mohou být součástí běhu na dlouhou trať, ale přinášejí často výsledky tam, kde si klasická medicína přestává vědět rady.

TTouch

...využívá schopnost vnímání těla a následnou prací s ním umožňuje stabilizaci nevyrovnané psychiky u bojácných a argesivních jedinců.

Strečing

...neboli protažení je skvělou přípravou na zvýšenou zátěž organismu, ale mmj. pomáhá udržovat pružnost pohybového aparátu a je skvělou prevencí úrazů a poškození svalů, šlach a úponů.

Magnetoterapie

...díky pulsnímu elektromagnetickému poli umožňuje efektivnější látkový metabolismus (výměna živin a odbourávání škodlivin) v ošetřované tkáni. Umožňuje tak rychlejší hojení a úlevu od bolesti.

Stimulace nervových drah elektrickou sondou

... je využívána za účelem úlevy od bolesti po lehčích úrazech, při chronických bolestrech a ke stimulaci nervových drah při paralýzách.